Hoppa till innehåll


Foto

Slutresultat Tnq8


  • Stängt ämne Detta ämne är stängt
2 replies to this topic

#1 Mad 'At

Mad 'At

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 Inlägg:
  • Gender:Male

Postad 26 februari 2017 - 20:54

Bild:

7GsTirq.png

 

Text:

Resultat 5                    Matchresultat                
# Namn    Totalt    VP-diff    BP    Målning    1    2    3    4    5

1 Not-Drillteam    259    23560    196    63    42    42    33    42    37
2 Saudara    232    9865    174    58    34    39    36    42    23
3 Jönköpings kalifat    231    7837    170    61    18    42    33    35    42
4 Jåo nåo e ja YOLO ja nåo    230    7362    168    62    28    35    25    38    42
5 Ung yngre äldst    230    5877    171    59    32    24    31    42    42
6 Skäggets vänner    225    11850    164    61    34    21    25    42    42
7 Den Store Den Lille Och Den Som Kan Spela    218    3325    158    60    28    25    35    28    42
8 BMSKs Fjärdehandssortering    217    3023    157    60    23    42    35    26    31
9 Half the time it works every time    216    -3356    153    63    38    41    27    18    29
10 Sheitan    213    553    153    60    29    30    42    34    18
11 BMSKs Outsiders    206    -670    145    61    37    19    29    42    18
12 BMSKs bottenskrap    205    -701    142    63    26    42    18    22    34
13 BMSKs finest    204    -385    145    59    30    18    37    18    42
14 Team LaQuanda and the Techno Vikings    204    -2640    145    59    30    30    27    32    26
15 Team Johan    204    -9801    146    58    32    36    42    18    18
16 Brutal Dolphins    203    -6254    140    63    31    42    24    25    18
17 Emil Rizells livegna tomtenissar    191    -13806    134    57    40    18    18    18    40
18 Beasts Born High on Shrooms    188    -11910    125    63    26    18    23    40    18
19 Det Färgälskande Tyska Kolmårdstrollet    163    -14195    106    57    22    18    26    20    20
20 Arrangör    60    -9534    0    60    0    0    0    0    0

 

 

 

Rapporteringsdokument från alla matcherna:

 

Match 1:
Bord    Lag 1 / Spelare 1    Lag 2 / Spelare 2    VP 1    VP 2    BP 1    BP 2    VP-diff    BP 1    BP 2
7    BMSKs bottenskrap    Saudara    3475    5997    0    0    -2522    26    34
A    Rasmus Karlung    Daniel Tooke    715    4260    -3    3    -3545    0    20
B    Oskar Giesecke    Kaj Gyllinger    1430    792    3    -3    638    15    5
C    Olof Paulsen    Oscar Lagnelöv    1330    945    0    0    385    11    9
8    Brutal Dolphins    Sheitan    6393    6881    3    -3    -488    31    29
A    Johan Petersson    Walle El-Hage    2198    2517    -3    3    -319    6    14
B    David Ek    Pierre Amico    1549    2384    3    -3    -835    10    10
C    Jon Ståhlberg    Thomas Willman    2646    1980    3    -3    666    15    5
4    Half the time it works every time    Det Färgälskande Tyska Kolmårdstrollet    8325    5756    3    -3    2569    38    22
A    Carl Årling    Bastian Schick    4397    1340    3    -3    3057    20    0
B    Per Frimanson    Mika Frantzi    1983    2041    0    0    -58    10    10
C    Lukas Oskarsson    Jon Lindquist    1945    2375    0    0    -430    8    12
1    Den Store Den Lille Och Den Som Kan Spela    Team Johan    6280    6127    0    0    153    28    32
A    Jonas E    Johan Broman    4250    795    3    -3    3455    20    0
B    Dennis    Lagerlöf    890    3698    0    0    -2808    3    17
C    Martin    Mattisborgen    1140    1634    -3    3    -494    5    15
2    BMSKs Outsiders    BMSKs Fjärdehandssortering    7167    4011    0    0    3156    37    23
A    David    Pontus Sors    2163    1062    0    0    1101    13    7
B    Kimani    Richard    3597    720    3    -3    2877    20    0
C    Remy    Tobias    1407    2229    -3    3    -822    4    16
6    Jönköpings kalifat    Not-Drillteam    1658    10285    -6    6    -8627    18    42
A    Henrik Karlsson    Erik Aronson    988    4192    -3    3    -3204    0    20
B    Stefan Bäckman    Marcus Östling    430    3913    0    0    -3483    3    17
C    Björn Ericson    Peter Edwardson    240    2180    -3    3    -1940    2    18
10    Arrangör    Emil Rizells livegna tomtenissar    2656    3548    -3    3    -892    0    40
A            2656    3548    -3    3    -892    4    16
B                        0    0    0    24
C                        0    0    0    0
9    Ung yngre äldst    Jåo nåo e ja YOLO ja nåo    6683    7113    3    -3    -430    32    28
A    Olle Ribberheim    Alexander Olsson    4020    1430    3    -3    2590    19    1
B    Katarina Johansson    Kaj Jonsson    1280    1573    3    -3    -293    12    8
C    Albert Johansson    Simon Ström    1383    4110    -3    3    -2727    1    19
3    Beasts Born High on Shrooms    Skäggets vänner    2711    4946    3    -3    -2235    26    34
A    Erik Hammarström    Jon Josefsson    482    2006    -3    3    -1524    3    17
B    Einar Nygård    Björn Lundberg    1839    1660    3    -3    179    13    7
C    Adam Engström    Hampus Nordin    390    1280    3    -3    -890    10    10
5    BMSKs finest    Team LaQuanda and the Techno Vikings    4694    3171    -3    3    1523    30    30
A    Marcus Tistam    Martin sarezäterr    320    280    -3    3    40    7    13
B    Tobias Johansson    Niklas Högberg    3374    555    0    0    2819    17    3
C    Andreas Meister    Allan Korhonen    1000    2336    0    0    -1336    6    14
 

Match 2:

Bord    Lag 1 / Spelare 1    Lag 2 / Spelare 2    VP 1    VP 2    BP 1    BP 2    VP-diff    BP 1    BP 2
3    Not-Drillteam    Emil Rizells livegna tomtenissar    7419    1850    6    -6    5569    42    18
A    Marcus Östling    Mathias Rizell    4192    300    3    -3    3892    20    0
B    Erik Aronsson    Joakim Eklund    2265    1170    3    -3    1095    16    4
C    Peter Edvardsson    Carl Wång    962    380    0    0    582    12    8
7    Half the time it works every time    BMSKs Outsiders    6623    3952    6    -6    2671    41    19
A    Lukas Oskarsson    Kimani Bengtsson    360    1818    0    0    -1458    6    14
B    Carl Årling    David Englund    4200    680    3    -3    3520    20    0
C    Per Frimanson    Remy    2063    1454    3    -3    609    15    5
6    Saudara    Skäggets vänner    7259    4543    3    -3    2716    39    21
A    Daniel Tooke    Jon Josefsson    1265    2187    -3    3    -922    4    16
B    Kaj Gyllinger    Björn Lundberg    2194    1400    3    -3    794    15    5
C    Oscar Lagnelöv    Hampus Nordin    3800    956    3    -3    2844    20    0
4    Team Johan    Ung yngre äldst    8922    6700    3    -3    2222    36    24
A    Mathias    Katarina    4400    170    3    -3    4230    20    0
B    Johan    Olle    712    3583    -3    3    -2871    0    20
C    Mattias    Albert    3810    2947    3    -3    863    16    4
9    Brutal Dolphins    BMSKs finest    9192    5706    6    -6    3486    42    18
A    Johan Petersson    Marcus Tistam    2520    2187    3    -3    333    14    6
B    David Ek    Tobias Johansson    2672    2744    0    0    -72    10    10
C    Jon Stålberg    Andreas Meister    4000    775    3    -3    3225    20    0
2    Team LaQuanda and the Techno Vikings    Sheitan    4707    4866    0    0    -159    30    30
A    Alan Korhonen    Pierre Amico    1556    1250    0    0    306    11    9
B    Martin sarrezäker    wallerelagel    1629    762    3    -3    867    16    4
C    Niklas Högberg    Thomas Willman    1522    2854    -3    3    -1332    3    17
5    Jåo nåo e ja YOLO ja nåo    Den Store Den Lille Och Den Som Kan Spela    6324    6572    6    -6    -248    35    25
A    Alexander Olsson    Dennis Palmkvist    1090    2855    0    0    -1765    5    15
B    Kaj Jonsson    Jonas E    3750    1854    3    -3    1896    18    2
C    Simon Ström    Martin J    1484    1863    3    -3    -379    12    8
1    Beasts Born High on Shrooms    BMSKs bottenskrap    2452    8583    -3    3    -6131    18    42
A    Einar Nygård    Rasmus Karlung    1110    2990    3    -3    -1880    8    12
B    adam Engström    Oskar Giesecke    592    1745    -3    3    -1153    4    16
C    Erik Hammarström    Olof Paulsen    750    3848    -3    3    -3098    0    20
8    BMSKs Fjärdehandssortering    Det Färgälskande Tyska Kolmårdstrollet    8415    3011    3    -3    5404    42    18
A    Tobias    Mika    3470    304    0    0    3166    17    3
B    Pontus Sors    Jon Lindquist    2385    700    3    -3    1685    18    2
C    Richard    Bastian    2560    2007    0    0    553    12    8
10    Jönköpings kalifat    Arrangör    4198    735    3    -3    3463    42    0
A    Stefan Bäckman        4198    735    3    -3    3463    20    0
B    Björn Ericson    Henrik Karlsson                0    0    24    0
C                        0    0    0    0

 

Match 3:

Bord    Lag 1 / Spelare 1    Lag 2 / Spelare 2    VP 1    VP 2    BP 1    BP 2    VP-diff    BP 1    BP 2
1    Not-Drillteam    Half the time it works every time    8966    6440    0    0    2526    33    27
A    Marcus Östling    Lukas Oskarsson    4400    395    3    -3    4005    20    0
B    Peter Edvardsson    Per Frimanson    2276    4055    0    0    -1779    5    15
C    Erik Aronson    Carl Årling    2290    1990    -3    3    300    8    12
4    Saudara    Brutal Dolphins    5845    3678    0    0    2167    36    24
A    Oscar Lagnelöv    Johan Petersson    1121    330    3    -3    791    15    5
B    Daniel Tooke    David Ek    1963    815    0    0    1148    13    7
C    Kaj Gyllinger    Jon Stålberg    2761    2533    -3    3    228    8    12
6    BMSKs bottenskrap    Team Johan    3119    5442    -9    9    -2323    18    42
A    Rasmus Karlung    Johan Broman    1744    730    -3    3    1014    10    10
B    Olof Paulsen    Lagerlöf    1375    1572    -3    3    -197    7    13
C    Oscar    Mathias    0    3140    -3    3    -3140    0    20
7    BMSKs Fjärdehandssortering    Jåo nåo e ja YOLO ja nåo    6586    6007    3    -3    579    35    25
A    Pontus Sors    Alexander Olsson    2692    1463    3    -3    1229    17    3
B    Tobias Karringer    Simon Ström    3007    1534    3    -3    1473    17    3
C    Richard Andersson    Kaj Jonsson    887    3010    -3    3    -2123    1    19
3    Team LaQuanda and the Techno Vikings    Jönköpings kalifat    4250    5470    0    0    -1220    27    33
A    Alan Korhonen    Henrik Karlsson    1670    1936    3    -3    -266    12    8
B    Martin satrezäter    stefan bäckman    1490    600    -3    3    890    10    10
C    Niklas Högberg    Björn Ericson    1090    2934    0    0    -1844    5    15
5    Sheitan    Emil Rizells livegna tomtenissar    8008    5080    9    -9    2928    42    18
A    Walle El-Hage    Carl Wång    1176    3615    3    -3    -2439    7    13
B    Thomas Willlman    Joacim Eklund    2640    1365    3    -3    1275    17    3
C    Bastian ”Pierre” Schick    Mathias Rizell    4192    100    3    -3    4092    20    0
8    BMSKs Outsiders    Ung yngre äldst    6397    5560    -3    3    837    29    31
A    Remy    Olle    1262    4095    -3    3    -2833    0    20
B    Kimani Bengtsson    Katarina    3755    528    3    -3    3227    20    0
C    David    Albert    1380    937    -3    3    443    9    11
9    Skäggets vänner    Den Store Den Lille Och Den Som Kan Spela    6964    7698    -3    3    -734    25    35
A    Jon    Dennis    2699    2703    0    0    -4    10    10
B    Björn Lundberg    Jonas E    2986    2669    -3    3    317    8    12
C    Hampus Nordin    Martin Johansson    1279    2326    0    0    -1047    7    13
2    BMSKs finest    Beasts Born High on Shrooms    7000    4803    0    3    2197    37    23
A    Marcus Tistam    Einar Nygård    2540    1660    0    0    880    13    7
B    Andreas Meister    Erik Hammarström    850    1612    -3    3    -762    5    15
C    Tobias Johansson    Adam Engström    3610    1531    3    0    2079    19    1
10    Det Färgälskande Tyska Kolmårdstrollet    Arrangör    1713    3674    -3    3    -1961    26    0
A    Mika Frantzi    Rojne    1713    3674    -3    3    -1961    2    18
B                        0    0    24    
C                        0    0        

 

Match 4:

Bord    Lag 1 / Spelare 1    Lag 2 / Spelare 2    VP 1    VP 2    BP 1    BP 2    VP-diff    BP 1    BP 2
5    Det Färgälskande Tyska Kolmårdstrollet    Beasts Born High on Shrooms    4503    6186    -6    6    -1683    20    40
A    Mika Frantzi    Einar Nygård    750    1726    -3    3    -976    4    16
B    Jon Lindquist    Adam Engström    365    3440    -3    3    -3075    0    20
C    Bastian Schick    Erik Hammarström    3388    1020    0    0    2368    16    4
7    Emil Rizells livegna tomtenissar    Skäggets vänner    2104    10883    -3    3    -8779    18    42
A    Mathias Rizell    Jon Josefsson    0    4192    -3    3    -4192    0    20
B    Joacim Eklund    Hampus Nordin    415    3975    -3    3    -3560    0    20
C    Carl Wång    Björn Lundberg    1689    2716    3    -3    -1027    10    10
9    Not-Drillteam    Team Johan    8121    2910    3    -3    5211    42    18
A    Erik Aronson    Mattias Eriksson    4090    450    3    -3    3640    20    0
B    Peter Edvardsson    Johan Broman    1811    540    3    -3    1271    17    3
C    Marcus Östling    Mattias Lagerlöf    2220    1920    -3    3    300    8    12
3    Saudara    Half the time it works every time    5993    1906    9    -9    4087    42    18
A    Kaj Gyllinger    Lukas Oskarsson    3059    308    3    -3    2751    19    1
B    Daniel Tooke    Per Frimanson    1094    938    3    -3    156    13    7
C    Oscar Lagnelöv    Carl Årling    1840    660    3    -3    1180    16    4
6    Sheitan    BMSKs Fjärdehandssortering    5727    3940    0    0    1787    34    26
A    Walle El-Hage    Pontus Sors    2946    1050    3    -3    1896    18    2
B    Thomas Willman    Richard Andersson    954    1414    0    0    -460    8    12
C    Pierre Amico    Tobias Karringer    1827    1476    -3    3    351    8    12
2    Brutal Dolphins    Jönköpings kalifat    6310    9109    3    -3    -2799    25    35
A    David Ek    Stefan Bäckman    2217    4200    -3    3    -1983    2    18
B    jon ståhlberg    henrik karlsson    2290    2609    3    -3    -319    12    8
C    Johan Petersson    Björn Ericson    1803    2300    3    -3    -497    11    9
4    Den Store Den Lille Och Den Som Kan Spela    Team LaQuanda and the Techno Vikings    6898    7738    0    0    -840    28    32
A    Jonas E    Allan    1865    3281    -3    3    -1416    3    17
B    Dennis    Martin    2168    2508    3    -3    -340    12    8
C    Martin J    Niklas Högberg    2865    1949    0    0    916    13    7
8    Jåo nåo e ja YOLO ja nåo    BMSKs bottenskrap    6890    4325    3    -3    2565    38    22
A    Kaj Jonsson    Rasmus Karlung    4198    1030    3    -3    3168    20    0
B    Alexander Olsson    Olof Paulsen    615    1976    -3    3    -1361    3    17
C    Simon Ström    Oscar    2077    1319    3    -3    758    15    5
1    Ung yngre äldst    BMSKs finest    7077    2520    6    -6    4557    42    18
A    Olle    Marcus    3880    800    3    -3    3080    20    0
B    Katarina    Andreas    0    100    0    0    -100    10    10
C    Albert    Tobias    3197    1620    3    -3    1577    17    3
10    BMSKs Outsiders    Arrangör    4198    996    3    -3    3202    42    0
A    Kimani Bengtsson        4198    996    3    -3    3202    20    0
B                        0    0    24    0
C                        0    0    0    0

 

Match 5:

Bord    Lag 1 / Spelare 1    Lag 2 / Spelare 2    VP 1    VP 2    BP 1    BP 2    VP-diff    BP 1    BP 2
6    Det Färgälskande Tyska Kolmårdstrollet    Emil Rizells livegna tomtenissar    5802    8380    -3    3    -2578    20    40
A    Jon Lindquist    Joacim Eklund    600    4080    -3    3    -3480    0    20
B    Mika Frantzi    Carl Wång    1010    4200    -3    3    -3190    0    20
C    Bastian Schick    Mathias Rizell    4192    100    3    -3    4092    20    0
2    Not-Drillteam    Saudara    3827    2200    3    -3    1627    37    23
A    Peter Edvardsson    Kaj Gyllinger    0    1420    -3    3    -1420    3    17
B    Erik Aronsson    Oscar Lagnelöv    1160    480    3    -3    680    15    5
C    Marcus Östling    Daniel Tooke    2667    300    3    -3    2367    19    1
3    Sheitan    Ung yngre äldst    1546    6355    -3    3    -4809    18    42
A    Walle El-Hage    Albert Johansson    400    1256    -3    3    -856    4    16
B    Pierre Amico    Olle Ribberheim    640    4000    -3    3    -3360    0    20
C    Thomas W    Katarina    506    1099    3    -3    -593    11    9
7    Team Johan    Jönköpings kalifat    3973    12955    -9    9    -8982    18    42
A    Johan    Stefan    1635    4400    -3    3    -2765    1    19
B    Lagerlöf    Henrik    1858    4155    -3    3    -2297    1    19
C    Mathias    Björn Ericson    480    4400    -3    3    -3920    0    20
4    BMSKs Outsiders    Jåo nåo e ja YOLO ja nåo    3547    8741    -9    9    -5194    18    42
A    Remy    Alexander Olsson    680    3246    -3    3    -2566    1    19
B    Kimani Bengtsson    Kaj Jonsson    835    2599    -3    3    -1764    2    18
C    david englund    simon ström    2032    2896    -3    3    -864    4    16
5    BMSKs Fjärdehandssortering    Half the time it works every time    6638    4655    -3    3    1983    31    29
A    Tobias Karringer    Per Frimanson    803    1689    -3    3    -886    4    16
B    Richard Andersson    Lukas Oskarsson    3290    240    3    -3    3050    20    0
C    Pontus Sors    Carl Årling    2545    2726    -3    3    -181    7    13
1    Skäggets vänner    Brutal Dolphins    6953    2667    0    0    4286    42    18
A    Hampus Nordin    David Ek    1302    800    -3    3    502    9    11
B    Jon Josefsson    Jon Ståhlberg    3550    1280    3    -3    2270    19    1
C    Björn Lundberg    Johan Peterson    2101    587    0    0    1514    14    6
9    Team LaQuanda and the Techno Vikings    BMSKs bottenskrap    6171    6749    -3    3    -578    26    34
A    Alan    Oskar    3800    2485    3    -3    1315    17    3
B     Niklas Högberg    Rasmus Karlung    1720    1920    -3    3    -200    7    13
C    ,Martin Sarezsäter    Olof Paulsen    651    2344    -3    3    -1693    2    18
8    Den Store Den Lille Och Den Som Kan Spela    Beasts Born High on Shrooms    4030    1000    6    -6    3030    42    18
A    Jonas E    Einar Nygård    140    0    3    -3    140    13    7
B    dennis    Adam    2760    670    3    -3    2090    19    1
C    Martin J    Erik Hammarström    1130    330    0    0    800    12    8
10    BMSKs finest    Arrangör    4198    260    3    -3    3938    42    0
A    Tobias        4198    260    3    -3    3938    20    0
B                        0    0    24    0
C                        0    0    0    0





 


Army of Darkness

 

Superior Wizarding Hat ^^


#2 Dennis P

Dennis P

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 423 Inlägg:
  • Gender:Male

Postad 27 februari 2017 - 08:05

8 BMSKs fjärdehandsortering

11 BMSK outsuders

12 BMSKs bottenskrap

13 BMSKs finest

 

 

Namnbyte nästa gång?  :)


Dennis "Pink Gangster" Palmkvist

 

Hard core achievment avklarad: "Vaul the Maul" Förstöra 200p magic items på en match
Kalla mig Hobbyspelare :)

 

ETC 2013- High Elves

ETC 2014- Wood Elves, 1st place!

ETC 2015- High Elves

2nd place 8:e editions rankning (Sverige).


#3 Atnas

Atnas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 392 Inlägg:
  • Gender:Male

Postad 27 februari 2017 - 15:07

Hahaha


Tobias Karringer
 
Dvärgar och Goblins!




1 användare läser detta ämne

0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar